Малоэтажное строительство. Какие бывают коттеджи?

Все більше людей розуміють, що жити в передмісті набагато комфортніше, ніж в галасливому мегаполісі. І повітря чистіше, і власну ділянку землі є, на якому можна розбити невеликий квітник або вирощувати овочі і фрукти. Та й, як не дивно, варто приватний будинок часом істотно менше, ніж міська квартира того ж метражу. Тому малоповерхове будівництво набирає популярність рік від року.

Великим попитом користуються приватні будинки в котеджних селищах. Котеджні селища поділяються на кілька категорій за типами котеджів. Найпоширеніший тип заміського приватного будинку – індивідуальний котедж. Призначається він для проживання однієї сім’ї, розташований на окремій ділянці. Варто індивідуальний котедж зазвичай дорожче, ніж, наприклад, таунхаус. Зате ні з ким ділити простір ділянки не доведеться.

Вже згадані котеджі-таунхауси є кілька будинків, які збудовані в один ряд і поєднуються один з одним стінами. В одному такому будинку може бути декілька квартир, проте кожна квартира має свій вхід з вулиці, свою частину земельної ділянки і своє місце для паркування.

Як різновид таунхаусів можна виділити дуплекси і квадрохауси. У першому випадку один будинок призначається для проживання двох сімей. В наявності – індивідуальний вхід для кожної такої «квартири», гараж або місце для парковки автомобіля. Ділянка землі у власників дуплексу зазвичай більше, ніж у людей, що живуть в будинку, і становить близько 6 – 9 квадратних метрів. Великою популярністю дуплекси користуються в США, Великобританії та Іспанії.

У квадрохауси можуть проживати одночасно чотири сім’ї. Індивідуальний вхід, гараж, підвальне приміщення і земельну ділянку додаються. В Україні квадрохауси будують вкрай рідко, хоча такий котедж досить зручний і допомагає заощадити чимало грошей, якщо кілька сімей приймають рішення об’єднати зусилля і побудувати будинок разом.

Лейнхауси – ще один різновид таунхаусів. Відрізняються єдиним стилем оформлення фасаду. Це не просто кілька котеджів, з’єднаних разом, це – справжній архітектурний ансамбль. Особливо популярні лейнхауси в європейських країнах. В Україні на даний момент є кілька котеджних селищ, в яких побудовані будинки саме такого типу.

Незважаючи на те, що в котеджному будівництві є маса варіантів досить економічних і зручних, в нашій країні популярністю користуються виключно індивідуальні приватні будинки. Можливо, з часом ситуація зміниться. Хоча приватний будинок асоціюється в Україні саме з індивідуальним простором, яке належить тільки одному власнику.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залиште нам повідомлення