Фібра – волокна для об’ємного армування будівельних розчинів.
Компанія «МОМОТ БЕТОН» виробляє і реалізує Замовникам фібробетони. У наведеному нижче матеріалі описані основні переваги застосування базальтової або поліпропіленової фібри в бетонах.
Фібра базальтова або поліпропіленова розроблена спеціально для більш ефективного запобігання утворенню тріщин в бетоні при усадці.
Фібра покращує міцнісні характеристики і якість поверхні бетону, ущільнюваного при вібрації, здатність до зчеплення. Підвищується стійкість до заморожування / відтавання, впливу антіобледеняющіх солей, проникненню води і хімічних речовин. Фібра також використовується в сумішах і будівельних розчинах для збільшення міцності на вигин, розтягування і зниження ризику розшаровування. Фібра є економічною та якісною альтернативою сталевій сітці контролюючої утворення тріщин.
Область застосування фібри:
-
- Промислові підлоги;
- Бетонні плити перекриттів, труби, блоки та ін .;
- Штукатурні роботи;
- Різноманітні стяжки;
- Торкретбетон;
- Виробництво паль;
- Бетон дорожніх покриттів;
- Морські захисні споруди;
- Парапети і тротуарна плитка;
- Будівельні розчини;
- Декоративний друкарський бетон;
- Штампований бетон;
Переваги:
1. Знижує мікропластичну усадку і утворення тріщин в процесі твердіння бетону:
- Підвищує здатність бетону до деформації без руйнування в критичний період – 2 … 6 годин після укладання, тим самим зменшує розмір і кількість тріщин, що сприяє збереженню більшої внутрішньої міцності бетону;
- На більш пізньому етапі, коли бетон затвердів і починає давати усадку, Фібра з’єднує краї тріщин і знижує ризик розлому;
- Зменшує виділення води за допомогою ефективного контролю гідратації, тим самим, знижуючи внутрішні навантаження. Завдяки контролю за виступом води на поверхню знижується утворення тріщин при пластичному осіданні.
2. Стійкість бетону до замерзання / відтавання:
- Фібра вносить в бетон незначна кількість повітря, що дозволяє вільній воді розширюватися і стискатися в циклі замерзання / відтавання;
- Фібра зменшує кількість водних каналів в бетоні, і в результаті зниження проникності додає велику стійкість до промерзання;
- Фібра контролює переміщення води в бетоні, забезпечуючи ефективнішу гідратацію цементу, і підвищує міцність на стиск в перший день. Запобігає підняття на поверхню цементу і піску;
- Бетон містить фібрами, має значно більший опір удару і стійкість до розколювання в порівнянні зі звичайним бетоном, тести показують 5-кратне перевищення відповідного фактора. Фібра забезпечує більший захист від руйнування країв з’єднань в бетонних плитах перекриттів і збірних залізобетонних конструкціях.
3. Стійкість бетону до стирання:
- Стійкість до стирання бетону з фіброю через 6 годин підвищується приблизно на 10% і в цілому може бути вище на 30%. Здатність фібрами контролювати переміщення води в бетонній суміші зменшує можливість сегрегації дрібних частинок цементу і піску, що забезпечує більш ефективну гідратацію цементу і в поєднанні з кращим зчепленням цементного розчину дає міцнішу і довговічну поверхню.
4. Вогнестійкість бетону:
- Фібра підвищує характеристики вогнестійкості бетону. Бетон з фіброю більш стійкий до вигину після впливу температури 600 ° С протягом 1 години. Так само підвищує стійкість бетону до розколювання після впливу горіння вуглеводнів (2 години при 1100 ° С).
5. Підвищена стійкість до проникнення води і хімічних речовин:
- Фібра знижує проникність і водопоглинання бетону. Це досягається за рахунок зменшення в бетоні кількості отворів від виступила води, тому вода, хімічні речовини і бруд вбираються повільніше. Фібра стійка до лугів і більшості хімічних речовин, що застосовуються у виробничих процесах. Бетон з поліпропіленовими волокнами широко використовується в гідроспорудах, таких як водосховища, відстійники для стічних вод, водозливи, порти, доки, морські загороди, а також бетонні дороги і мости, де особливо важлива підвищена стійкість до проникнення антіобледеняющіх солей.